ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca w sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. O godzinie 8 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, na którą przybył Wójt Gminy Sokołów Podlaski, pan Janusz Kur.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor, Wiesława Kapusta krótko podsumowała kończący się rok szkolny oraz podziękowała nauczycielom i uczniom za wysiłek włożony w trud nauczania i uczenia się. Następnie zwróciła się do uczniów III klasy gimnazjum oraz klasy VIII szkoły podstawowej, dla których lata spędzone w naszej szkole dobiegły końca. Życzyła im powodzenia i wielu sukcesów w nowych szkołach oraz przekazała kilka wskazań życiowych. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Sokołów Podlaski, pan Janusz Kur, który pogratulował uczniom oraz życzył wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Potem nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII – najstarszej, która zostaje w szkole. Najprzyjemniejszym dla uczniów momentem było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję, osiągnięcia sportowe, zaangażowanie w życie szkoły oraz w działania na rzecz innych. Rodzice najlepszych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne.

Po części oficjalnej absolwenci III klasy gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej zaprosili społeczność szkolną na część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawców , pani Renaty Pliszki i pana Marka Mietenia. Najpierw z gracją zatańczyli poloneza, potem zaś zaprezentowali pełne humoru scenki z życia szkoły i klasy, które rozbawiły publiczność. Pięknie podziękowali pani dyrektor oraz nauczycielom za cierpliwość, wyrozumiałość, oraz wiarę w ich możliwości. Pracownikom niepedagogicznym za codzienny trud i życzliwość. Licznie zgromadzonym rodzicom za troskliwą opiekę, miłość i wsparcie.

Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa. Teraz czas na zasłużony odpoczynek!

Wszystkim życzymy słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji!